Třikrát Lucie a pokaždé jiná

21. 10. 2013 12:49:00
Jméno Lucie je v naší populární hudbě hodně oblíbené a letos se kolem tohoto jména děla spousta zajímavých věcí. Pojďme si jednotlivé Lucie připomenout a třeba i trochu porovnat.
Lucie VondráčkováLucie VondráčkováPetr Mráček

Lucie Vondráčková:

Vyjela v červnu na své úplně první turné a to s Michalem Davidem. Každý měl svůj prostor a haly v Čechách byly narvané. V Praze se jim podařilo vyprodat dokonce O2 arénu.

Lucka vsadila na své největší hity, ukázala svoje taneční schopnosti a publikum si dokázala získat hned při úvodní hitovce Vítr. To ji nepřestalo fandit až do úplného závěru. Složení diváků bylo od dětí po seniory. Po koncertech vždy následovala autogramiáda a Lucka se fotila s fanoušky i podepisovala o sto šest. Turné si užívala plnými doušky.

Dokázala tak, že je právem nazývána princeznou české hudební scény a lidé ji mají rádi. Koncert měl dynamiku, spád a gradoval v závěru společnou směsí obou aktérů. Velké pódium, světelná show, tanečníci, to Lucce není cizí, vyzkoušela si, že na to má a může už v hlavě přemýšlet nad dalším turné, koncerty, či vystoupeními.

Lucie Bílá:

Ta vyjela na turné až nyní. V těchto dnech brázdí ty samé haly, kromě Slovenska, kde byla v červnu její kolegyně Lucka Vondráčková. Lucie Bílá vsadila na světovost, velikost, pompéznost. Všude se psalo, že půjde o koncert, který tu rozhodně nikdy nebyl.

Krirtiky jsou ovšem rozporuplné. Divák si přišel, co se show týče, trochu na kopii Madonny i Kylie Minogue, ale viděl i pár originalních čísel naší královny pop music. Lucie Bílá zpívat umí, to se jí upřít nedá. A dala to publiku pěkně několikrát najevo. Bohužel program měl víc dlouhých intro přechodů, které ubíraly na dynamičnosti. Lidé se dostali do varu a pak se chvíli čekalo. Škoda.

Rozhodně Lucie Bílá do toho dala vše, nelze ji nic vytknout po stránce příprav. Lidé si určitě přijdou na své a mohou srovnávat.

Skupina Lucie:

Ohlásila letos velký návrat. Vznikl muzikál s písničkami této legendární skupiny, která na své turné vyrazí v příštím roce. Brno hlásí vyprodáno a prodává se druhý koncert, to samé O2 aréna v Praze, kde se uvažuje dokonce i o třetím koncertu. Rozhodně skupina Lucie neponechává nic náhodě a tady je jasný signál toho, že konečně uvidíme onu světovou show. Nechme se tedy překvapit. Lidé se na skupinu Lucie těší, jak napovídá prodej vstupenek na koncerty, které budou až za sedm měsíců.

Jak jsem napsal 3x Lucie a pokaždé jiná, každá je originálem, každá má své fanoušky, příznivce. Je dobře, že i u nás se pořádají velké koncerty, které v současné době pořádat je riziko. Ovšem všem třem Luciím se to vyplácí. Čím nás asi překvapí příště?

Autor: Petr Mráček | pondělí 21.10.2013 12:49 | karma článku: 10.53 | přečteno: 1393x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Kultura

Karel Sýkora

Eric Serra – The Experience of Love

V roce 1995 byl Eric Serra vybrán, aby složil hudbu k bondovce Zlaté oko. Ta byla ale tak trochu avantgardní v porovnání s předchozími bondovskými soundtracky a získala u kritiků velmi smíšenou odezvu.

24.8.2019 v 7:38 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 10 |

Karel Sýkora

Otče náš ve svahilštině

Svahilština (Kiswahili) je bantuský jazyk používaný ve východní Africe. Pro většinu mluvčích nejde o jazyk mateřský, ale především o dorozumívací a společně s angličtinou jde o nejdůležitější linguu francu východní Afriky.

22.8.2019 v 4:33 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 39 |

Petr Čejka

Hudební narozeninové okénko - díl třetí

Tuto trojdílnou sérii uzavřeme osobností, která v rámci dané trojice je tou "nejméně slavnou" - ke škodě širokého obecenstva, přičemž se vrátíme zpět k Deep Purple.

21.8.2019 v 17:35 | Karma článku: 7.22 | Přečteno: 123 | Diskuse

Eva Šamánková

Sousedky

Dvě ženy z předměstí, dvě letité sousedky, dva osudy a jedno podivné „přátelství“. Když se k tomu přidá ještě jedno společné tajemství, skončí to u „kdo s koho“....

21.8.2019 v 17:26 | Karma článku: 6.72 | Přečteno: 505 | Diskuse

Karel Sýkora

Okupace Československa 21. srpna 1968

Okupace mé krásné mírumilovné země armádou Sovětského svazu a armádami jeho komunistických satelitů. Praktický důsledek orientace Československa na východ po roce 1945.

21.8.2019 v 6:29 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 44 |
Počet článků 3 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3286
Převážně fotograf, který rád píše i o hudbě, divadle, filmu, lidech. Rád fotím lidi, věci kolem sebe, přírodu.

Najdete na iDNES.cz